Trzydniowa dieta bananowa

Dieta bananowa trzydniowa została stworzona w Japonii. Stosując tę ​​metodę, będziesz w stanie zrzucić nawet 3 kg w 3 dni. Zaletą tej diety jest to, że jest łatwa, z kilkoma zasadami do przestrzegania. Dieta ta charakteryzuje się niską zawartością glikemii, dlatego jest doskonała dla osób cierpiących na cukrzycę lub inne choroby sercowo-naczyniowe. Banan jest wysoce zalecany na śniadanie na początek dnia. Można go również przyjmować w formie smoothie.

Dieta bananowa, zasady, których należy przestrzegać

Ważne jest, aby banany były dojrzałe i świeże, aby zachować swoje składniki odżywcze i wspomóc trawienie. Banana jedz przed każdym głównym posiłkiem dnia. Jeśli chodzi o kolację, nie jedz później niż na 3 godziny przed snem. Nigdy nie jedz deseru częściej niż raz dziennie. I pamiętaj, aby codziennie pić co najmniej dwa litry wody. Warto też poświęcić co najmniej pół godziny na marsz dziennie.

Dieta bananowa, typowe menu

Dzień pierwszy

Śniadanie pierwszego dnia smoothie ze szklanki półtłustego mleka, banana, dwóch orzechów włoskich lub migdałów. Niesłodzona herbata lub kawa.
Przekąska banan.
Obiad zacznij od banana, potem 125 g jogurtu z 4 łyżkami granoli.
Przekąska niskotłuszczowy jogurt. Niesłodzona herbata lub kawa.
Kolacja zacznij od banana, potem 100 gramów ricotty i kromki pełnoziarnistego chleba.

Dzień drugi

Śniadanie banan i szklanka mleka półtłustego. Niesłodzona herbata lub kawa.
Przekąska sok pomarańczowy i banan.
Obiad banan, szklanka mleka półtłustego i sok z cytrusów.
Przekąska banan i pomarańcza. Niesłodzona herbata lub kawa.
Kolacja na początek dwa banany, następnie gotowane lub surowe warzywa doprawione sokiem z cytryny i łyżeczką oliwy z oliwek.

Dzień trzeci
Śniadanie banan, 125 gram niskotłuszczowego jogurtu z dwiema łyżkami musli. Niesłodzona herbata lub kawa.
Przekąska banan, pomarańcza i szklanka mleka półtłustego.
Obiad banan na początek, 100 gram twarogu, mieszanka sałat z łyżeczką oliwy i sokiem z cytryny, dwie kromki pełnoziarnistego chleba.
Przekąska sałatka ze świeżych owoców. Niesłodzona herbata lub kawa.
Kolacja banan na początek, 100 gram mleka półtłustego, 2 jajka na twardo lub na miękko, gotowane lub surowe warzywa doprawione sokiem z cytryny i łyżeczką oliwy z oliwek.