Balsam czy odżywka do włosów? Ranking

Często zastanawiamy się, jaki produkt do pielęgnacji włosów będzie najlepszy. Jaka jest różnica pomiędzy balsamem a odżywką do włosów?
Odżywki do włosów charakteryzuje ich specyficzne działanie. Wpływają bowiem wyłącznie na zewnętrzną strukturę włosa, poprawiając jego kondycję. Odżywki do włosów nawilżają i wygładzają strukturę włosa, poprawiają ich blask i ułatwiają rozczesywanie. Musimy także pamiętać, że odżywki trzymamy na włosach zdecydowanie najkrócej.

 

Balsamy do włosów działają zarówno na zewnętrzna część włosa, jak i jego wewnętrzną strukturę. Nie wywierają jednak wpływu na skórę głowy. Balsam dogłębnie regeneruje włosy i nawilża je. Balsamy do włosów powinno się utrzymywać na włosach przez kilkanaście minut, aby zdążyły zadziałać. Stosując naprzemiennie odżywkę i balsam możemy uzyskać najlepszy efekt pielęgnacyjny.
Ranking produktów do włosów pokazuje, że warto wypróbować niektóre produkty pielęgnacyjne do włosów, aby znaleźć idealny dla siebie. Działanie produktów można uzupełniać stosowaniem kosmetyków o innym działaniu, dzięki czemu osiągniemy zachwycający całościowy efekt.