Ćwiczenia z seniorem

We współczesnym świecie każdy z nas dba o swoją sprawność fizyczną, by moc cieszyć się zdrowiem przez długie lata. nie inaczej jest z naszymi seniorami. W końcu i oni chcą cieszyć się zdrowym ciałem i umysłem najdłużej jak się tylko da. Jednak, żeby tak naprawdę było muszą oni regularnie ćwiczyć swoje ciało, a przecież aktualnie zamknięte są wszystkie miejsca, w których mogą oni dbać o swoje ciała. Warto zastanowić się jakie ćwiczenia dla seniorów mogą oni wykonywać samodzielnie a jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszych bliskich, to możemy zaproponować im wspólne chwile spędzone na rozciąganiu i treningu, na pewno nasi seniorzy się z tego ucieszą.

Doskonałym rozwiązaniem na wspólne ćwiczenia jest oczywiście spacer do pobliskiego parku czy tez lasu. Intensywny marsz powoli nam się rozruszać bez względu na nasz wiek. Może się on jednak okazać czasochłonny, a nie wszyscy mają wystarczająco dużo czasu. Wówczas możemy pomyśleć o zakupie rowerków stacjonarnych czy maszyn do ćwiczeń ogólnorozwojowych, które nasi seniorzy na pewno polubią. Nie jest to już tak drogi sprzęt jak kiedyś i możemy go nabyć w atrakcyjnych cenach. Zawsze możemy się również zdecydować na zakup maty do jogi, którą nasi seniorzy mogą dowolnie wykorzystać. Wystarczy rozłożyć taką mate na podłodze by uzyskać doskonałą przestrzeń do ćwiczeń. Każdy trening powinniśmy rozpoczynać od rozgrzewki, na przykład od wymachiwania ramionami, by następnie przejść do skłonów czy też przysiadów.

 

Warto się również zastanowić nad ćwiczeniami wykonywanymi na siedząco czy leżąco,wówczas mata okaże się jeszcze bardziej przydatna, a my będziemy mogli poćwiczyć nasze ręce, nogi i kręgosłup. Warto również pamiętać o tym, żeby po ćwiczeniach wykonywanych w pozycji siedzącej czy leżącej wykonać proste ćwiczenia na mięśnie kręgosłupa, czyli klasyczny “koci grzbiet”.
Jak widać jest wiele ćwiczeń, które nasi seniorzy mogą samodzielnie wykonywać w domu, bez uszczerbku na zdrowiu. Na pewno i nam wyszłyby one na zdrowie regularnie wykonywane.