Podstawowe kroki w makijażu: Jak stworzyć naturalny wygląd

Makijaż może zrobić wiele dla naszego wyglądu. Uczynić naszą twarz bardziej promienną, wyrafinowaną i dodawać pewności siebie. Jednak aby osiągnąć naturalny wygląd, warto postawić na proste kroki, które pozwolą nam podkreślić nasze piękno bez przesady. Oto, jak stworzyć naturalny wygląd:

1. Przygotowanie skóry

Przed nałożeniem makijażu należy przygotować skórę. Oczyszczenie twarzy z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i resztek makijażu, pozwoli skórze oddychać i przygotuje ją do makijażu. Ważne jest również, aby nawilżyć skórę, stosując krem, który dostarczy skórze niezbędnej wilgoci i odżywienia. Po przygotowaniu skóry można przystąpić do kolejnego kroku, jakim jest nałożenie podkładu.

2. Nałożenie podkładu

Podkład to podstawa udanego makijażu. Podkład powinien dobrze kryć, ale jednocześnie być lekki i naturalny. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości produktu, aby uniknąć efektu maski na twarzy. Naturalny wygląd uzyskamy, stosując podkład w odcieniu zbliżonym do naszej skóry oraz blendując go dokładnie, aby nie było widocznych linii.

3. Podkreślenie oczu

Oczy są kluczowe w makijażu, ponieważ to one przyciągają uwagę. Aby uzyskać naturalny wygląd, możemy postawić na delikatnie podkreślone oczy. W tym celu warto skorzystać z jasnych cieni, które rozświetlą okolice oczu oraz delikatnie wydłużają rzęsy, poprzez nałożenie kilku warstw tuszu.

4. Usta

Naturalny wygląd to także delikatne usta, które wyglądają na zdrowe i promienne. W tym celu warto skorzystać z błyszczyków lub pomadek w odcieniach nude lub pastelowych, które podkreślą nasze usta, ale jednocześnie nie będą na nich krzykliwe.

5. Utrwalenie makijażu

Ostatnim krokiem jest utrwalenie makijażu. W tym celu warto skorzystać z pudru, który zapewni trwałość makijażu oraz zmatowi skórę, aby uniknąć nadmiernej blasku. Ważne jest jednak, aby wybierać pudry w odcieniach skóry, aby uniknąć efektu “sypiącej się mąki”.

Jak widać, stworzenie naturalnego wyglądu przy pomocy makijażu jest bardzo proste. Wystarczy zastosować kilka prostych kroków, aby podkreślić naszą naturalną urodę i czuć się pewnie w swojej skórze.