Ikony stylu z przeszłości: Inspiracje z ikonami piękna z minionych dekad

Ikony stylu z przeszłości: Inspiracje z ikonami piękna z minionych dekad

Świat mody i urody zmienia się w tempie błyskawicy, ale pewne ikony stylu pozostają na zawsze w naszej pamięci. Kobiety, które już dawno temu zdefiniowały swoje miejsce w historii, inspirują dzisiejszych projektantów mody i beauty influencerów. Oto lista kilku największych ikon stylu z przeszłości i ich wpływ na dzisiejsze trendy.

1. Audrey Hepburn – ikona stylu lat 50.

Audrey Hepburn była kwintesencją kobiecości w latach 50-tych – piękna, elegancka i zawsze w dobrym guście. Jej muśnięcie make-up’u było nieskazitelne, a stylizacje zawsze klasyczne i ponadczasowe. Od Audrey można się uczyć, jak projektować jednocześnie nowoczesne i eleganckie stroje.

2. Brigitte Bardot – ikona stylu lat 60.

Brigitte Bardot, uwielbiana przez francuskich mężczyzn, uosabiała seksowność lat 60-tych. Jej klasyczna fryzura i langusty na oczach dodawały uroku jej rozmiem, a tęczowe cienie na powiekach przyciągały uwagę. Bardot inspirowała nie tylko stylem, ale także naturalnym sposobem dbania o skórę. Jej „Beauté Naturelle” była o wiele skuteczniejsza niż dzisiejsze kosmetyki.

3. Farrah Fawcett – ikona stylu lat 70.

Farrah Fawcett wyznaczała trendy w laty 70-te – krótkie, jednocześnie długie i płynne fale były znakiem rozpoznawczym jej urody. Makijaż klasyki lat 70-tych: smoky eyes, naturalny apparent lipstick i róż na policzki, dodał uroku i elegancji jej stylizacjom.

4. Madonna – ikona stylu lat 80.

Nie można pominąć Madonny, która klasyfikuje się do ikon stylu lat 80-tych. „Material Girl” inspirowała modą, makijażem i fryzurą – kręcone włosy, neonowe odcienie powiek i kultowy czerwony, matowy szminka to kluczowe elementy Madonnej urody.

5. Jennifer Aniston – ikona stylu lat 90.

Jennifer Aniston, znana jako Rachel z hitowego serialu „Przyjaciele”, stała się inspiracją dla młodych kobiet w lat 90-tych. Jej włosy, zwane „The Rachel”, które były długie z warstwami, stały się modelem dla wielu fryzjerek. Wraz z makijażem Aniston wyznaczała trend delikatnego i świeżego wyglądu.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że ikony stylu z przeszłości przetrwają zawsze i zainspirują kolejne pokolenia. Ich klasyka, elegancja i uroda zawsze będą aktualne.