Zbawienne działanie witaminy C na twarz

Czy wiesz jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry twarzy?

A może chciałabyś spróbować czegoś nowego, bo twoje dotychczasowe sposoby nie dają zadowalających efektów?
Doskonałą opcją będzie witamina C kapsułki na twarz.
Spytasz – dlaczego akurat witamina C? Jakie są jej zalety i czy latem również można ją stosować? Czy warto po nią sięgnąć?
Przede wszystkim witamina C jest cudowną substancją antyoksydacyjną. Właściwość ta hamuje rozwój wolnych rodników, które uszkadzają komórki. Musisz mieć na uwadze, że wolne rodniki działają na naszą skórę cały rok więc powinnaś odpowiednio dbać o to – by nie niszczyły twoich komórek.
Jeśli dokuczają ci przebarwienia pojawiające się na twarzy (również te wynikające z nadmiernej ilości słońca, np. latem), witamina C pomoże ci je rozjaśnić, ponieważ wpływa ona na produkcję melaniny w skórze.
Bardzo dobrym określeniem działania tej witaminy na naszą cerę, będzie określenie jej mianem “tarczy”. Zanieczyszczenia środowiska, które nas otaczają na co dzień nie będą w stanie przebić się przez tę barierę ochronną.
Ponadto możesz liczyć na efekty takie – jak: łagodzenie podrażnień, działanie przeciwzapalne, niwelowanie zmarszczek.
Zanim sięgniesz po ten cudowny składnik – wiedz też, że jest on w pełni przebadany klinicznie i bezpieczny dla twojej cery.
Witaminę C nie powinno się stosować w czystej postaci, tylko w postaci zmieszanej z innymi składnikami kremów, toników, itp. . Można również zastosować ampułki na twarz.
Przykładem może być produkt marki Vichy – Liftactiv Peptide-C. Jest to 30 dniowa kuracja , redukująca mniejsze i większe zmarszczki, czyli oznaki starzenia się skóry. Formuła zawiera 10% czystej witaminy C, poza nią w jej sklad wchodzą m.in. woda termalna Vichy, kwas hialuronowy, przeciwzmarszczkowy Bio-Peptyd, który redukuje utratę kolagenu w skórze. Są to substancje wykorzystywane w dermatologii i medycynie estetycznej, z niemałym sukcesem.
Kuracja jest świetnym przykładem wykorzystania witaminy C do produkcji kapsułek na twarz, w celu poprawienia jej wyglądu oraz kondycji.