Oczyszczanie twarzy z olejem do demakijażu twarzy

Koreańskie piękno kobiet… kojarzone przede wszystkim z nieskazitelną cerą, bez przebarwień, o równomiernym kolorycie. Piękno objawiające się delikatnością i subtelnością kobiecej twarzy, piękno, które jest wzorem dla wielu Polek.

Nasz typ urody jest inny

Nasza cera jest inna – wymaga zupełnie innej pielęgnacji, niż cera Koreanek. Jednak koreański rytuał oczyszczania twarzy możemy stosować również u siebie. Da nam bardzo korzystne efekty.

Składnikiem, który okazuje się być nieodłącznym elementem oczyszczania cery u Koreanek, jest olej do demakijażu twarzy

Ma on bardzo wiele zalet – kluczową jest doskonałe rozpuszczanie brudu i kosmetyków, jednocześnie będąc delikatnym dla warstwy hydrolipidowej skóry (czego nie można powiedzieć o żelach i mleczkach z detergentami). Poza oczyszczeniem – pielęgnuje, co daje nam podwójne efekty, efekty długoterminowe, które procentują w przyszłości.

Decydując się na olejek do demakijażu, trzeba wiedzieć jak i do których typów skóry go stosować

Jest to bardzo istotne, ponieważ nie każdy olej będzie działał korzystnie dla każdego typu cery.
Przede wszystkim – powinnyśmy szukać takich które nie będą zapychały porów i które będą działać łagodnie.
Przykładem takiego kosmetyku jest olejek do demakijażu marki Miya.jest to olej z nasion malin, pestek moreli, ze słodkich migdałów. Zawiera także witaminę E. Jest w stu procentach wegański – więc całkiem naturalny i bezpieczny. Można go używać do wszystkich typów skóry, jednak poleca się go szczególmnie do tej wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień.
Warto zwrócić również uwagę na olej marki Nacomi. Dlaczego? Ponieważ nie jest drogi, a przy tym jego działanie jest skuteczne oraz szybkie. Naturalny skład jest oczywiście jego najważniejszym atutem (olej jojoba, marula, olej rycynowy, arganowy, olej z pestek winogron). Reguluje wydzielanie sebum.

Olej do demakijażu twarzy – jak stosować?

Musisz pamiętać, że oleje pozostawiają na twarzy swego rodzaju warstwę, która ma na celu blokadę odparowywania wody. Więc w zależności od typu swojej cery – jeśli posiadasz cerę suchą, będzie to zaleta, jeśli twoja cera jest tłusta i problematyczna – zawsze zwywaj resztki oleju wodą lub tonikiem.