Makijaż dla mężczyzn: Porady dotyczące subtelnej poprawy wyglądu

Mężczyźni, czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad subtelnością poprawy Waszego wyglądu? W świecie perfekcyjnego wizerunku, dbanie o siebie stało się normą. Makijaż, który przede wszystkim kojarzy się z kobietami, nie jest już wyłącznie domeną płci pięknej. Makijaż dla mężczyzn może być subtelny, ale jednocześnie skuteczny, spinając cały wygląd w jedną spójną całość. Warto poznać kilka prostych trików dotyczących podkreślania męskiej urody.

PRZYGOTOWANIE PO CUPPINGU

Zdarza się, że po zabiegu cuppingu na twarzy, które na całym świecie stało się popularne dzięki Gwyneth Paltrow, pozostają zaczerwienienia i ślady podzespołu. To najbardziej odpowiedni czas na skorzystanie z kosmetyków kryjących, takich jak podkład czy korektor. Eksperci twierdzą, że subtelną korektę można dokonać za pomocą różu, którego umiejętne nałożenie może podnieść nieco policzki i nadać bardziej młodzieńczy urok.

PUDER MATUJĄCY

Pudry matujące to kolejny element kosmetycznej sfer męskiego piękna. Duża dawka stresu, wilgotność, nadmierne pocenie – to wszystko może powodować błyszczenie się skóry twarzy. Dlatego też panowie mogą sięgnąć po pudry matujące, które w sposób naturalny pochłaniają nadmiar łojowości. Dzięki temu twarz wygląda na bardziej świeżą, optycznie odmładzając cały wizerunek.

KUJONOWE BRWI? NIE, DZIĘKUJEMY!

Wielu mężczyzn zaniedbuje dbanie o swoje brwi. Tymczasem, to one właśnie nadają całościowemu spojrzeniu wyrazistości. Dlatego też warto pamiętać o ich kształtowaniu. Ładny łuk, precyzyjnie skrojona brwi, to doskonałe podkreślenie osobowości. Jeśli mamy problem ze zbyt jasnymi, lub wręcz łysejącymi brwiami, warto sięgnąć po już popularne kosmetyki do stylizacji tych włosków. Świetnie sprawdzają się zarówno w młodszym, jak i dojrzałym wieku, nadając twarzy fajnego, męskiego charakteru.

Festiwale kosmetyczne. Czym się różnią?

KRÓTKA, ALE PIĘKNA

Styliści i wizażyści zalecają dbanie o wygląd ust. Nawilżona skóra na nich wygląda od razu lepiej. W ciągu dnia skóra na ustach może się jednak przesuszyć, dlatego też warto trzymać ze sobą balsam do ust. Czerwień, ogniste róże czy mocne burgundowe kolory już dawno przestały być domeną kobiet. Dzisiaj coraz częściej widziane są na ustach mężczyzn. Oczywiście, trzeba uważać, by nie przesadzić z kolorystyką i dobrać odpowiedni do okoliczności, ale męski popis z odważnym kolorem na ustach, z pewnością przyciągnie wzrok innych ludzi.

PODSUMOWANIE

Makijaż dla mężczyzn, to przede wszystkim mądre, umiejętne podkreślanie swojego naturalnego piękna. Czy to poprzez nakładanie podkładu, układanie brwi czy dodawanie subtelnych akcentów na ustach. To jednak nie wszystko, ponieważ przy poprawnie dobranych kosmetykach, można zatuszować przebarwienia lub oznaki trądziku, co z pewnością doda jeszcze więcej pewności siebie każdemu mężczyźnie.