Jak wykonać skuteczny masaż? Olejki zapachowe, naturalne olejki eteryczne do masażu – olejek sosnowe

Zazwyczaj, gdy zależy nam na skutecznym masażu, decydujemy się na profesjonalny zabieg wykonywany przez doświadczonego masażystę. Jednakże, nie jest to konieczne. Skuteczny masaż możemy wykonać w domu samodzielnie, bądź z pomocą innej osoby.
Celem masażu jest m. in. pobudzenie krążenia krwi i limfy, dotlenienie wszystkich narządów w organizmie, ale także ogólne odprężenie, zrelaksowanie i wyciszenie. W ty celu, warto wykorzystać naturalne olejki eteryczne do masażu. Ten element aromaterapii bardzo pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze ciało, ale także zmysły, silnie potęgując efekt odprężenia i zrelaksowania.

 

Olejki zapachowe uważane są za bardzo skuteczny środek, który bardzo pozytywnie wpływa na cały proces masażu. Wystarczy sięgnąć po ulubiony zapach i przy pomocy olejków eterycznych wykonać wspaniały masaż dowolnej części ciała. Olejek cyprysowy i różany pomoże przy walce z cellulitem, zaś olejek sosnowy pomoże przy bólach mięśni i stawów, lawendowy ukoi nerwy. Pamiętaj także, aby masaż wykonywać od najdalszych części ciała w kierunku serca, nigdy odwrotnie. Jest to konieczne, aby masaż był skuteczny i bezpieczny.