Trendy w pielęgnacji włosów: Nowe produkty i sposoby na zdrowe i stylowe fryzury

Nowe trendy w pielęgnacji włosów

W dzisiejszych czasach dobrze utrzymane, zdrowe włosy to po prostu must-have. Dlatego rynek kosmetyczny cały czas szuka nowych rozwiązań w dziedzinie stylizacji, pielęgnacji oraz ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV lub innymi czynnikami atmosferycznymi. Tutaj przedstawiamy nowe trendy w pielęgnacji włosów, które z pewnością warto przetestować.

1. Naturalność ponad wszystko

W dzisiejszych czasach minimalistyczne podejście do pielęgnacji włosów to absolutny trend. Produkty, w których składzie znajdziemy więcej naturalnych składników, takich jak oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, albo ekstrakty z aloesu, są obecnie na topie. Klienci chcą mieć pewność, że stosują na swojej głowie kosmetyk, który nie tylko zadba o ich styl, ale również zdrowie.

2. Bez amoniaku

W kwestii koloryzacji dominują produkty, które nie zawierają amoniaku. Dzięki temu barwienie włosów nie musi być już tak bardzo szkodliwe, a przy tym możemy cieszyć się pięknym, naturalnym odcieniem aż do kilku tygodni.

3. Perfekcyjne stylizacje

Klienci oczekują produktów, które pozwolą na osiągnięcie perfekcyjnej stylizacji w krótkim czasie. Tutaj w grę wchodzą różne preparaty do stylizacji, takie jak pudry teksturujące, spraye o działaniu matowym lub nawilżającym, musy pianki, oraz woski do stylizacji. Zarówno produkty do stylizacji, jak i do pielęgnacji włosów, powinny być dobierane zgodnie z indywidualnym typem włosów.

4. Odpowiednie pH

Produkty o odpowiednim pH są teraz nie mniej ważne, niż kosmetyki zawierające naturalne składniki. W odpowiednim poziomie pH składniki aktywne oferują najlepsze rezultaty. Oczywiście, warto wybierać produkty, które mają pH zbliżone do skóry głowy, takie jak szampony neutralne lub podobne.

5. Włosy, które podkreślają naturalność

Obecnie moda na pełne, gęste brwi, sztuczne rzęsy, upięcia fryzury dookoła głowy, albo mocno zgeometryzowane kształty, to już przeszłość. Obecnie modne są fryzury w stylu naturalnym, gdzie każdy lok, włosy lub pasemka maja swobodę w ruchu i wyglądając bardzo wygodnie i elegancko jednocześnie.

Podsumowując, na rynku kosmetycznym pojawiają się liczne, nowe produkty służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Jednym z ich głównych celem jest wypracowanie naturalnych fryzur lub podkreślenie naturalnych pięknych we włosach. Ważne, jest również dbanie o odpowiednie pH skóry głowy, a także minimalizowanie szkód dzięki produktom bez amoniaku.