Kwas mlekowy w kosmetyce – dobroczynne działanie kwasu

Masz problemy z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami? A może to już ten czas (niestety), w którym zaczynasz zauważać na swojej twarzy pierwsze zmarszczki? W walce z tymi uciążliwymi niedoskonałościami może pomóc ci kwas mlekowy.
Kwas mlekowy – ogólnie mówiąc dzieli się na dwa rodzaje, L oraz D. Kwas L jest wykorzystywany w kosmetyce, ponieważ wykazuje biologiczną aktywność. .Posiada on wiele właściwości, które doskonale wpływają na skórę:
– działa antybakteryjnie – odblokowuje pory, umożliwiając ich dogłębne oczyszczenie, dzięki temu pomaga w walce z trądzikiem,
– odbudowuje pH skóry,
– działa przeciwstarzeniowo, dlatego też wykorzystuje się go w kosmetykach przeciwzmarszczkowych,
– wspomaga produkcję kolagenu – dzięki niemu nasza skóra jest wciąż gładka i elastyczna,
– usuwa martwe komórki naskórka – pełni rolę regulatora odnowy komórkowej,
– wzmacnia barierę ochronną naskórka,

Kwas mlekowy kosmetyki

Jeśli już poznaliśmy zbawienne działanie kwasu mlekowego, warto zastanowić się po jakie kosmetyki z jego zawartością sięgać.
Na pewno będą to kremy do twarzy. Dzięki zawartości wyżej wymienionego składnika, spowalniamy proces starzenia się skóry, dbamy o jej zdrowy wygląd i elastyczność. Dobroczynne właściwości produktu, pomogą nam spłycić zmarszczki i zadbać oczyszczenie twarzy. Kremy z kwasem mlekowym są zalecane dla skóry suchej oraz wrażliwej.
Drugim produktem, w którym znajdziemy zawartość tej substancji, jest balsam do ciała. Cieszy się on popularnością, ponieważ skutecznie nawilża skórę oraz wspomaga utrzymanie jej gładkości.
Możemy również wykorzystać kwas mlekowy w tworzeniu kosmetyków samodzielnie. Kwas mlekowy o odpowiednim stężeniu może być podstawą płukanki do włosów. Dzięki niemu nasze włosy rosną szybciej, odzyskują zdrowy wygląd, blask oraz lekkość.
Kolejnym produktem, który możemy stworzyć – jest peeling. Kwas mlekowy łączymy z wodą lub z gotową maseczką i nakładamy na twarz. W przypadku skóry twarzy, zaleca się użycie kwasu mlekowego o niskim stężeniu.