Jak wybrać kapelusz na lato?

Kapelusze letnie były pierwotnie projektowane z myślą o jednej praktycznej funkcji — ochronie przed wiatrem, upałem i słońcem. Obecnie kapelusze stały się nieodłącznym dodatkiem do letniej garderoby i mogą tworzyć lub podkreślać Twój niepowtarzalny styl. Podpowiadamy, jak wybrać modne nakrycia głowy na lato dla mężczyzn i kobiet.

Jak wybrać kapelusz na lato dla kobiet?

Kapelusze damskie wyróżniają się dużą różnorodnością stylów i fasonów, dzięki czemu można w znaczący sposób uzupełnić i urozmaicić i strój biznesowy, i strój wakacyjny, i garderobę plażową.

Lekkie chustki, bandany to wygodne i praktyczne nakrycia głowy na letnie wakacje. Można je dobrze łączyć z sukienkami, spódnicami, topami. Oryginalnym dodatkiem będą stylowe okulary przeciwsłoneczne.

Klasyczne czapki dobrze komponują się z mini szortami, bryczesami, dżinsami, topami, T-shirtami. Czapki w jaskrawych kolorach pięknie wyglądają w połączeniu z bardziej surowymi kolorami ubrań.

Czapki z daszkiem są odzwierciedleniem stylu sportowego. Idealna stylizacja sportowa na lato — czapka z daszkiem, T-shirt lub koszulka polo, spodenki sportowe i trenerzy.

Beret w połączeniu z eleganckim garniturem, kombinezonem, przedłużonym lekkim kardiganem podkreśli Twój romantyczny wizerunek.

Panama to uniwersalny kapelusz na letnie wakacje. Dobrze komponuje się z niemal każdym strojem, może z wyjątkiem garnituru biznesowego. Będzie wygodny na plaży, na pikniku lub podczas spaceru po mieście.

Jak wybrać kapelusz letni dla mężczyzn?

Mężczyźni przy wyborze kapeluszy kierują się takimi cechami, jak praktyczność, zwięzłość, zgodność z typem wyglądu i stylem ubierania się.

Panama będzie doskonałym dodatkiem na plażę, a w połączeniu z dżinsami i koszulą lub T-shirtem doskonale uzupełni młodzieżowy, miejski styl.

Beret jest preferowany przez miłośników stylu militarnego, ale może również dodać lekkości i świeżości wizerunkowi biznesowemu.

Czapka z daszkiem doskonale uzupełnia styl sportowy, ale raczej nie będzie odpowiednia dla innych. Wyjątkiem jest oryginalny styl casual.